24 hodinový pochod v centru Prahy

Dne 17. – 18.prosince se v centru Prahy uskuteční exhibice extrémního běžce Michala Weisse, který se chystá v únoru na jeden z další náročných závodů – Libyan Challenge 2010. Libyan challenge je jedním z nejextrémnějších závodů na světě. Účastníci musí zdolat 205 km non-stop během v Saharské poušti. Celá exhibice se koná v rámci Libyjského dne v Praze a pod záštitou generálního konzula Libye.

Běžci přitom musí mít na zádech povinné vybavení a nejnutnější věci pro přežití čtyř dnů v poušti jihozápadní Sahary, oblasti Akkakus. Limit pro dokončení závodu, který proběhne v termínu od 21. – 28.února 2010 je 75 hodin. Michal Weiss ve sportovní kariéře absolvoval celkem 128 maratonů, několik extrémních ultramaratonů a non-stop běhů. Svou sportovní karieru odstartoval v mládí běžečkými závody různých kategorií i například závody v chůzi na 50 km. V minulosti své běžecké expedice a závody podnikl v lokalitách jako jsou Himaláje, běh okolo Annapurny či slavný Marathon de Sables v poušti Maroka. Letos v rámci připravy absolvoval například přeběh Krušných hor v délce 120 km s 8,5 kg vybavení na zádech.

Michal Weiss o přípravě

„Letošní příprava na Libyan challenge a vůbec celá sportovní sezona byla velmi zvláštní.
Na jaře jsem se po zdravotním problému odlepil ode dna, po roce a půl  začal opět běhat. V květnu jsem po 5-ti týdnech přípravy doběhl Pražský maraton a v červnu zdolal maraton na Špicberkách. 48 hodin v srpnu na Kladně a další dlouhé závody už jsem běžel s myšlenkou, že by návrat do Libye nemusel být pouze utopií. Zdravotní problémy mě naštěstí přestaly pronásledovat, nic nijak zvlášť nebolí, a tak teď běhám těch 20-30 kiláků denně, občas s báglem na zádech a 2-3x týdně zajdu na H.E.A.T. PROGRAM, který se po mé počáteční nedůvěře ukázal být skvělým doplňkem běžecké přípravy. To, že k přípravě na únorový Libyan challenge nabídl pomocnou ruku libyjský konzulát v Praze, je pro mne moc potěšitelnou zprávou. Již při mém minulém sportovním pobytu v Libyi v r.2007 jsem se setkal s mnoha zajímavými, přatelskými a pro sport zapálenými lidmi, a stejně přátelská atmosféra panuje i při současných setkáních se zástupci Konzulátu Libye.“

24 hodin H.E.A.T. PROGRAM

V rámci kvalitní přípravy na letošní závod Libyan challenge Michal Weiss v letošním roce uskuteční další sportovní a běžecký pokus. A to 24 hodin na speciálním sportovním trenažeru MAXERRUNNER, který byl vytvořen pro novou pohybovou aktivitu s názvem H.E.A.T. PROGRAM (pozn. Hight Energy Aerobic Training, tj. aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem). Tento nový program vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu čímž je chůze. H.E.A.T. PROGRAM se nechal inspirovat vysokohorskou turistikou a přivedl pravé hory do fitness center v České republice. Tato aktivita spatřila poprvé světlo světa ve slunné a sportovně založené Itálii a od roku 2003 si našla už tisíce příznivců a sportovních nadšenců a od roku 2007 se s touto aktivitou seznamují už i obyvatelé České republiky. A však největším tahákem této aktivity je filozofie, která dokáže připravit trénink jak pro profesionálního sportovce, tak i pro úplného začátečníka. A to vše v jeden okamžik a na jednom místě společně za doprovodu motivační hudby a dozoru zkušeného instruktora. Tato chodecká exhibice odstartuje 17.prosince v 10 hodin v centru Prahy před obchodním domem Palladium a skončí na stejném místě o 24 hodin později opět v 10 hodin dopoledne. Michal Weiss absolvuje celých 24 hodin jen s drobnými přestávkami zejména pro toaletu, výměnu oblečení a doplnění stravy. Jinak lze předpokládat, že na sportovním tranažeru Maxerrunner stráví opravdu celých 24 hodin. Michal Weiss bude celých 24 hodin pod dohledem profesionálních instruktorů H.E.A.T. PROGRAMu a kamer, takže budou moci návštěvníci na internetu sledovat jeho počínání a projevit svoji podporu. Po celou dobu exhibice se budou moci kolemjdoucí seznámit přímo s touto aktivitou a také si osobně s Michalem nějaký ten kilometr zajít.

Libyjský den v Praze

Nad sportovní exhibicí k Libyan challenge v centru Prahy přebral záštitu generální konzul Libye pan........... Akce se tak uskuteční v rámci Libyjského dne v Praze, který má veřejnosti přinést informace o Libyi a jejích možnostech. „Libye má v České republice velké rezervy zejména v oblasti cestovního ruchu. Chceme proto informovat českou veřejnost a přiblížit krásy Libye českým lidem. Je nám velkým potěšením, že můžeme podpořit Michala Weisse v jeho cestě do Libye a v rámci našich možností mu pomoci přímo v Libyi.“ Libyjský generální konzulát byl znovu otevřen v Praze 1.listopadu 2009 se sídlem v ulici Na Šárkou na pražské Hanspalce. Veřejnost se může před svým vycestováním do Libye na konzulát kdykoliv obrátit.

Co je to H.E.A.T. PROGRAM ?

H.E.A.T. – jsou to začáteční písmena 4 slov v anglickém jazyce - High Energy Aerobic Training. Tato čtyři slova se dají volně přeložit jako: „Aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem“. H.E.A.T. PROGRAM® tedy reprezentuje nový systém aerobního cvičení z výrazným efektem na lidský organismus.
H.E.A.T. PROGRAM® je nový fitness program. Je zcela inovační jak z hlediska způsobu cvičení tak z hlediska prostředků k jeho realizaci. Představuje cvičení vycházející z přirozeného lidského pohybu – chůze.
H.E.A.T. PROGRAM® využívá speciálního běžícího pásu Maxerrunner®

Michal Weiss
Narozen: 12.12.1959
Bydliště: Ústí nad Labem

Průřez závody:

128 klasických maratonů, 6x Jungfrau Marathon ve švýcarských Alpách, 2x Mistrovství Evropy veteránů v atletice- maraton (2000-Jyvaskyla-Finsko, 2002-Postupim- Německo), Maratón Alpino Madrileno (Sierre Guaderrama – Španělsko), 4x Nonstop běh hřebenem Nízkých Tater běhy na 6,12,24,48 i 96 hodin, nespočet dalších závodů na dráze, na silnici i v terénu

Extrémní běhy:

2002- Marathon des Sables (230 km, Maroko)
2003- Himalayan run (170 km, Indie)
2005- Annapurna Mandala Trail (420 km, Nepál)
2007- Libyan Challenge (190 km, Libye)
2009- Spitsbergen Marathon (42 km, Svalbard)

Nejvíce ceněné úspěchy:

Mistr ČSSR juniorů na 50 km chůze
Přeborník Prahy dorostu na 10 km chůze

Kontakt pro media:

Robin Čumpelík
tel. 603 518 667
e-mail: robin@xstream.cz

Do diskuze zatím nebyl žádný komentář vložen.