Chraňte svoje zdraví

Chtěl bych Vás seznámit s pár maličkostmi, které se mi při jízdě na cyclingových kolech zdají důležité.

Jak jsem již několikrát upozorňoval, jednou z důležitých informací je ta, že již naši ctění rodičové Nás učili, že bez držení se řidítek se nejezdí. To jen tak na okraj.

V dávných dobách,  pro mladší generaci celkem nepředstavitelná doba, se jeden pán nudil, vymyslel motor a dal ho do auta. Zatím celkem sranda. Občas se to točilo, občas se to zadřelo. Buď bylo málo oleje, vody, nebo se to točilo v moc vysokých otáčkách. Pak přišel další človíček, který nechtěl aby se to ve vysokých otáčkách zadíralo a ničilo a proto vymyslel otáčkoměr. Šlo o to, aby motor využíval svůj potenciál jen v takových otáčkách, aby si neublížil.

Podobné je to s lidmi. Nemáme otáčkoměry, ale když budem jezdit nad naše povolené maximum, může se nám zadřít pumpa.Každý z Vás by si měl uvědomit, že v servisech s červeným křížem nemají moc náhradních dílů-srdíček-a že tyto díly se shánějí dost blbě i na černém trhu. Proto, ať děláte jakýkoliv sport, myslete na své zdraví a takový malý otáčkoměr-my mu říkáme PULSMETR(tepovka)- si v rámci svých finančních možností pořiďte. V některých lepších centrech si je můžete zapůjčit, některá kola je mají zabudované, ale nejlepší je mít PULSMETR vlastní. Je velkou výhodou znát svoje možnosti, třeba mít udělaný laktátový test, nebo jiné zátěžové testy, jako např. spirometr.

"Nejdůležitější je ale Váš vlastní pocit při sportování!"

Přejeme Vám všem hodně šťastných a veselých natočených otáček.

Na článku spolupracovali Vlaďka Johánková a M3M Studio Plzeň.

Do diskuze zatím nebyl žádný komentář vložen.