Na Nordic Walking Tour vyrazil tříletý i osmdesátiletý sportovec

Praha – Na sobotním pokračování seriálu Nordic Walking Tour 2010 se ukázalo, že chůze s hůlkami je sportem doslova pro všechny generace. Nejmladšímu účastníkovi výšlapu byly teprve tři roky, zatímco nejstaršímu rovných 80. Potvrdila se tak slova odborníků, že nordic walking je sportem prospěšným všem. Divoká Šárka je už druhou zastávkou úspěšného prvního ročníku Nordic Walking Tour, na další pokračování se Pražané mohou těšit 16. května u Hostivařské přehrady.

V Divoké Šárce začal program už krátce po poledni instruktáží správného stylu chůze, ukázkou hůlek a registrací závodníků. Na start čtyř i osmikilometrového závodu se ve 14 hodin postavila stovka Pražanů. Mnozí další zvědavci přicházeli později – většinou proto, aby zkonzultovali výběr správných hůlek nebo styl chůze s profesionály. „V závodu samozřejmě nejde o vítězství, ale o to udělat něco pro zdraví,“ upozornila pořadatelka Radka Richterová. „Proto jsme také nakonec ceny rozdávali všem přihlášeným formou tomboly o lákavé ceny. Sportovci si odnesli například mikrovlnku, víkendový pobyt v Rakousku dvě osoby a další věcné ceny,“ dodala.

Vyhlašování vítězů bylo nejdůležitější především pro mladé sportovce, kteří se v chůzi s hůlkami shlédli. Ačkoliv, jak sám přiznal 10letý Matyáš, který do cíle 4kilometrové trasy dorazil třetí, někdy šlo spíš o běh s hůlkami na zádech. „Nejtěžší to bylo do kopce, dolů už jsem běžel,“ usmíval se zadýchaný mladík v cíli. Ostatní účastníci tour si užívali výšlap a spíš než závod pro ně byla sobotní procházka pěkným výletem s přáteli. V 16:30 totiž začal společný program, všichni účastníci si mohli společně poslechnout živou hudbu, posedět u občerstvení a probrat správný výběr hůlek od partnerů akce – společností Leki a Rosco Sport. Program přítomným dámám zpestřila také kosmetika od společnosti Mary Kay, kterou se mohly na místě zdarma zkrášlit. Informace o jiných sportovních akcích na místě prezentovala Praha sportovní.

Více informací o Nordic Walking Tour 2010 najdete na www.canw.cz

Další pokračování Nordic Walking Tour 2010:

  • 16. 5. – Hostivařská přehrada (start v 15:00, účastníci by však měli dorazit dříve, aby stihli registraci)
  • 5. 6. – v dopoledních hodinách v Ďáblickém háji

Autor: Radka Richterová

Do diskuze zatím nebyl žádný komentář vložen.