„Startup roku 2008“ získal projekt Mujinstruktor.cz

Praha, 2. prosince 2008: Vítězem již druhého ročníku soutěže Startup roku 2008 se stal projekt Mujinstruktor.cz, studenta brněnské vysoké školy NEWTON COLLEGE, a.s., Lukáše Žďárského. Projekt byl zvolen devítičlennou porotou složenou z českých top manažerů a podnikatelů, která vybírala z 57 přihlášených projektů. „Hlavní předností výherce je využití mezery na českém, potažmo evropském trhu, široká cílová skupina a velký potenciál projektu do budoucna.“, uvedl organizátor soutěže Kamil Vacek. Na základě vítězství získal projekt Mujinstrutkor.cz investici ve výši 1 mil. Kč. Další ročník soutěže bude vyhlášen na webových stránkách www.startuproku.cz.

Cílem soutěže bylo vybrat nejlepší studentský podnikatelský nápad a podpořit výherce v jeho realizaci. Hlavní výhrou soutěže je finanční investice a zároveň poskytnutí zázemí a poradenství při realizaci podnikatelského nápadu. Organizátorem soutěže „Startup roku“ je společnost Glocal Consulting, a.s. a tým studentů Vysoké školy ekonomické v Praze. Kamil Vacek, zakladatel a investor soutěže a majitel společnosti Glocal Consulting, s.r.o., který působí jako „business angel“ a aktivně vyhledává „startup“ projekty v oblasti služeb, reklamy a internetu, založil tuto soutěž s plánem pomoci jednotlivým studentským projektům v jejich podnikatelských záměrech. Na základě dohody získal investor podíl ve společnosti Mujinstruktor.cz, s.r.o. a za to přinesl investici ve výši 1 mil. Kč. Do soutěže se mohli přihlásit jednotliví studenti vysoké nebo vyšší odborné školy v České republice a libovolně velké týmy studentů do věku 27 let, kteří buď s podnikáním nemají žádné zkušenosti, ale i ti co již jsou podnikatelsky aktivní.

V soutěžní porotě, která se shodla na vítězi, zasedali např. Taťána le Moigne, Country Business Manager společnosti Gogole Česká republika, Jan Binar, generální ředitel komunikační agentury McCann-Ericson, Ondřej Bartoš, výkonný ředitel TUESDAY Business Network, Daniel Křetínský, ředitel a jednatel společnosti J&T Investment Advisors, s.r.o. a další. Více o porotě na www.startuproku.cz.

Vítěz soutěže, internetový portál Mujinstruktor.cz, bude jako první na českém internetu zprostředkovat sportovní výuku bez jakýchkoliv poplatků či provizí. Momentálně je projekt ve fázi připrav a plánované spuštění je léto 2009. Mujinstruktor.cz je prvním počinem svého druhu ve střední Evropě a přináší výhody jak zákazníkovi, tak i trenérovi či instruktorovi. „Dnešní trh se sportovní výukou je charakteristický vysokou provizí za zprostředkování, kterou si účtují provozovny, školy a podobné organizace. Naším cílem je nabídnout bezplatnou, pohodlnou a přesto kvalitní alternativu k již zavedeným službám.“ říká Lukáš Žďárský, zakladatel celého projektu.

Pro více informací kontaktujte:
www.mujinstruktor.cz
tel.: +420 776 314 411
email: info@mujinstruktor.cz

61minut, s.r.o. Karel Kovář; tel.: +420 602 610 096; email: kovar@61minut.cz

Více informací o soutěži Startup roku 2008 a složení soutěžní poroty na www.startuproku.cz

Zixl

27.5.2010

gratulace

Gratuluju

reagovat