Magazín

image_for_csc

MIX SPORT TEST

Mix Sport Test je první a klíčový krok pro každého zájemce o soutěž Universal Sportsman (100boj). Během jednoho dne se otestujete ve 30ti krátkých disciplínách, které jsou velmi odlišně zaměřeny a ověří tím Vaši universálnost ve srovnání s ostatními sportovci. Termín nejbližšího Mix Sport Testu Vám ukazuje odečet vpravo nahoře.

img_0130

VIDEO: pole dancing v akci

Na fotkách vypadá pole dancing opravdu zajímavě...co potom na videu :-)

zdroj: dabbler.ca

Můj instruktor na pole dancing

Po delší odmlce jsme pro vás opět vyzkoušeli další sport. A tentokrát se jedná o cvičení opravdu speciální, a to pole dance neboli tanec kolem tyče. Zahoďte veškeré předsudky a pojďte si přečíst o tom, jak si zpříjemnit nejedno odpoledne a objevit v sobě dračici.

Pole dancing

Opravdu nemusíte být striptérka ani barová tanečnice, abyste se mohla svobodně točit kolem tyče, posílit svaly, zlepšit kondici, zhubnout a ještě si to ke všemu užít. Stačí navštívit kurz tance/sportu pole dance. Jedná se o u nás zatím méně známou formu cvičení, která se však v zahraničí již delší dobu těší velké oblibě. Jinými slovy: Pole dance je forma performačního umění kombinovaného s tancem a gymnastikou a naprostou nezbytností k tomuto tanečnímu projevu je svislá tyč, tolik slovníková definice.

zdroj: outdoorbound.com

Týden horolezectví

Tento pojem zahrnuje širokou škálu různých činností. Obecně se dá horolezectví považovat za sport, koníček nebo i určitý životní styl. Co je však všem lezeckým disciplinám společné, je pohyb horolezce ve vertikálním terénu.

Pavla Lužná

ROZHOVOR: instruktorka zumby Pavla Lužná

V rámci našeho seriálu o Zumbě vám přinášíme rozhovor s instruktorkou tance Pavlou Lužnou. Pavle je 34 let, pochází z Přerova, ale bydlí a provozuje taneční studio v Brně. Tanec je její prací, vášní i koníčkem, a jak sama říká, tanec jí změnil život a udělal z ní šťastnějšího člověka. Mezi její další koníčky patří lyžování, inline, cestování a informatika.

zdroj: zumbaweb.cz

Můj instruktor na zumbu

Nestyďte se projevit svoji ženskost na lekci Zumby…

zumba

VIDEO: lekce zumby

Podívejte se jak vypadá zumba, která pobláznila tisíce nadšených tanečník po celém světě.

zdroj: zumba-fitness.co.uk

Zumba: cvičení nemusí být jenom dřina

Co se skrývá pod tímto exotickým v poslední době hojně používaným slovem? Nejedná se o žádnou vojenskou akci ani novou dívčí skupinu. Jde o nový druh cvičení, které spojuje taneční a posilovací prvky a to vše za doprovodu latinsko-amerických rytmů. Zumba čerpá zejména z rychlých tanců jako je salsa, mambo, merengue, flamenco či tango. Pointou celého cvičení, pokud se to tak dá Zumba vůbec nazvat, je zpotit se, vyřádit, spálit kalorie, vytvarovat si postavu a přitom všem se cítit jako na taneční párty. Lekce Zumby trvá zpravidla 60 minut a po jejím ukončení by každý Zumbo-nadšenec měl odcházet příjemně unavený, ale přitom nabitý pozitivní energii. V jedné lekci se střídají pomalejší posilovací pohyby s rytmickými tanečními kroky a to vše je nenásilnou formou zakomponovano do tanečních sestav čerpajících z různých tanců. Cílem autorů tohoto cvičebního programu je donutit vás zapomenout na to, že vlastně cvičíte. Lekce Zumby je vystavěná tak, že na začátku instruktorka volí pomalejší sestavy na rozehřátí a pozvolna přidává na intenzitě, zhruba v půlce lekce přichází nejsvižnější sestava a poté se opět ubírá na intenzitě. Právě díky střídání pomalých a rychlých pohybů je toto cvičení ideální pro hubnutí a kardiovaskulární systém.

CK Trip

CK se zaměřením na cyklovýlety

Chtěli byste vyjet na kolo...jenže osamotě to není ono? Nevíte kam se vydat nebo se vám jen nechce vše zařizovat? Využijte služeb sportovních cestovních kanceláří, které pro vás připravují zájezdy po Česku i v zahraničí. Stačí si jen vybrat.

ROZHOVOR: instruktor spinningu a cyklistiky Pavel Dočkal

Seznamte se s instruktorem spinningu a cyklistiky, zakladatelem cestovatelského uskupení vášnivých cyklistů Biketour a nadšeným sportovcem Pavlem Dočekalem. Pavlovi je 23 let, vystudoval jazykové gymnázium a mezi jeho další koníčky patří cestování, turistika a aktivně se zapojuje do charitativních akcí, jako je například pomáhání při povodních v Libereckém kraji.

Karel Hájek

Cyklistika

Cyklistika neboli jízda na kole k rekreačním, dopravním, sportovním nebo turistickým účelům je v dnešní době velice rozšířená. Podle průzkumů se v Česku aktivní cyklistice věnuje až 1,5 milionů lidí. Není divu, jezdit na kole může skoro každý bez rozdílu věku a kondice a také se stačí naučit na kole jezdit v životě pouze jednou a už to umíte navždy. Stejně jako třeba plavání patří cyklistika mezi sporty, kterým se lidé věnují od dětských let až po stáří. Navíc je cyklistika velice prospěšná po fyzické i psychické stránce. Pravidelné ježdění zpevňuje svalstvo, zlepšuje krevní oběh, posiluje dýchací soustavu a jako všechny fyzické činnosti je prospěšná i pro psychiku.