Díly v seriálu

"..nemusíte být striptérka ani barová tanečnice, abyste se mohla svobodně točit kolem tyče, posílit svaly, zlepšit kondici, zhubnout a ještě si to ke všemu užít.."

Reklama

Reklama

Můj instruktor na pole dancing

Po delší odmlce jsme pro vás opět vyzkoušeli další sport. A tentokrát se jedná o cvičení opravdu speciální, a to pole dance neboli tanec kolem tyče. Zahoďte veškeré předsudky a pojďte si přečíst o tom, jak si zpříjemnit nejedno odpoledne a objevit v sobě dračici.

Born to be wild!

O tom, že z tance kolem tyče, který byl doposud spojován s barovými tanečnicemi a strip bary, se stává regulérní sportovní aktivita, jsem se dočetla už dříve. Ale s tím, že tento tanec dorazí až k nám, jsem opravdu nepočítala a stačilo málo a už jsem vybavena super krátkými kraťásky a tričkem, vyrážela na svou první lekci. Prostředí tanečního studia Citadela Mefisto v Brně mě velmi příjemně překvapilo, působí totiž jako takový dámský budoár skrývající spoustu nevyslovených tajemství. A to nejen díky všudypřítomným zrcadlům, záclonám a podmanivým barvám. Ale není se čemu divit, jdete přece na hodinu tance kolem tyče, a tak nesmíte čekat žádnou upocenou tělocvičnu, ale lehce dekadentní prostředí. 

První dojem byl tedy vynikající a já se plná očekávání doslova chopila své tyče. Důležité je totiž tyč řádně zahřát a přitom se pořádně protáhnout. To jsme dělali prvních 15 minut a já zatím stihla okouknout ženy, které se snažily okolo mě. Byly to ženy malé, velké, mladé i staré a všechny odhodlané zahodit stud a aspoň na chvíli se proměnit v sexy tanečnice. Po rozcvičce následovalo povinné lezení po tyči a posilování svalů potřebných pro udržení se v daných polohách. Musím přiznat, že mi tento cvik evokoval tolik nepopulární výuku tělocviku na základní škole a mou neschopnost na tyč vylézt. Připravte se tedy na to, že tato část vám půjde ze začátku trochu ztuha. Ale světe div se, za pár minut jsem se dokázala na tyči udržet a při dalších lekcích se má schopnost lezení bude jistě zlepšovat. Poté co jsme se všechny dokázaly na tyčích udržet, přišel nácvik otoček, protože ty jsou pro tento druh tance naprosto nezbytné. Opět pro mě prvních pár minut bylo dost nejistých, ale když jsem zahodila strach a přesvědčila sama sebe, že se na tyči udržím, šlo mi točení skoro samo. Takovým způsobem jsme postupně nacvičili celou sestavu obsahující otočky, ladný krok, sexy lezení po zemi apod. Tu jsme nakonec opakovaně zkoušeli, až k naprosté dokonalosti. Musím předeslat, že zatím šlo pouze o základní pohyby, které se budou na dalších lekcích obohacovat o další složitější prvky, pro které je právě potřebné udržet se pořádně na tyči a nebát se.  Takže je zbytečné se obávat, že některou část lekce nezvládnete a budete při ní vypadat trapně. Všechny zúčastněné na tom byly stejně, jelikož nikdo z nás se k lezení na tyč v běžném životě nedostane - tedy kromě profesionálek☺

Před svou první lekcí se připravte také na to, že tyč vcelku klouže a budete ji muset velmi často otírat, ze stejného důvodu je důležité nepoužívat až tři hodiny před cvičením tělové krémy a mít odhalené paže, nohy a občas i bříško. Vhodným úborem na pole dance jsou kraťásky a sportovní podprsenka.

Hodinová lekce mi utekla jako nic a musím uznat, že paže a břišní svaly mě bolely ještě druhý den. Všechny ženy bez rozdílu odcházely z lekce vysmáté a uvolněné. Takové řádění kolem tyče totiž vyžaduje jistou dávku odvahy a spolehlivě vám dodá sebevědomí. 

Závěr: Pole dance doporučuji všem ženám, které nebaví bezduchá aerobní cvičení, chtějí se uvolnit, povzbudit, protáhnout a ještě přitom něco shodit a dokázat si, že zvládnou na první pohled nemožné. A pokud vás první lekce chytne, je určité výhodnější, zaplatit si celý kurz a každou další lekcí se pozvolna dopracovávat k dokonalosti.

Více hledejte na: www.citadelamefisto.com

Autor: Kristýna Vobecká

Arty

3.1.2011

Potí se mi ruce

Mám problém, že se mi neustále nadměrně potí ruce a strašně mi to na tyči klouže (křída nepomáhá).. Nevíte, jak by se to dalo vyřešit?

reagovat