Můj instruktor na zumbu

Nestyďte se projevit svoji ženskost na lekci Zumby…

Teploměr ukazoval 35 stupňů ve stínu, když jsem se jednoho červencového odpoledne vypravila vyzkoušet stále populárnější taneční cvičení Zumba. Před návštěvou brněnského tanečního studia jsem shlédla pár videí na internetu, kde se všichni tanečníci tvářili naprosto nadšeně a profesionálně, jako by se snad na tanečním parketu narodili. To mě poněkud vyděsilo, jelikož nejsem zrovna přívržencem kolektivních cvičení připomínajících aerobic a vzala jsem si sebou radši garde ve formě kamarádky, abych nebyla na lekci jediným Zumba začátečníkem. Moje obavy se nakonec ukázaly jako liché, protože Zumba není ani tak o znalosti tanečních kroků a sestav, ale o tom se pořádně rozjet.

Na hodině nás přivítala sympatická instruktorka oděná do barevných svršků popsaných nápisy Zumba a stejně tak v doprovodné hudbě tento výraz zazněl nesčetněkrát. Není tedy pochyb o tom, že co se týče marketingu, nenechali průkopníci Zumby nic náhodě. Na mojí lekci byly samé ženy, ale podle propagačního videa, tento sport praktikuje i opačné pohlaví, což mě při daných tanečních prvcích značně udivilo, na druhou stranu v dnešní zmatené době, kdy se rozdíly mezi pohlavími značně stírají, nevidím důvod, proč by se i dobře stavěný heterosexuál nemohl svobodně zavrtět pánví☺

Energií ( i přes neskutečné vedro) překypující instruktorka pustila melodickou hudbu a šlo se na to. Po úvodní skladbě jsem pochopila, že většina zúčastněných žen chodí na lekce Zumby pravidelně a složitější taneční kroky jim převážně nedělají problémy a také mi v zápětí došlo, že lekce Zumby jsou výborné jako zvedač sebevědomí, podporují ženskost a boří veškeré zábrany. V sále se mnou byli ženy různého věku i tělesné konstituce a hned při první skladně nazvané Sex on the beach, jež obsahovala taneční prvky odkazující právě k jejímu názvu, se většina z nich dokázala pořádně rozparádit. Tohle cvičení totiž není pro stydlivky☺ Skladby se v rychlém sledu střídaly a věřím, že bych se brzo zapotila i kdyby nebylo takové vedro. Jednotlivé sestavy inspirované různými latinsko-americkými tanci od salsy po flamenco, jsou zábavné a po pár lekcích i zapamatovatelné. Já jako úplný začátečník, tanečními skoro netknutý, jsem se chytala tak z půlky. Jak jsem již předeslala, základem úspěšného absolvování lekce Zumby je zahodit ostych. Ten vám totiž při divokých sestavách, kdy kroutíte pánví a třepete všemi částmi těla sem a tam se necháte hudbou natolik strhnout, že si i vesele zajucháte, bude akorát překážet.

Instruktorka během lekce použila také rekvizity ve formě různých části oděvu jako kapuci nebo sukni v případě flamenca. Působilo to autentičtěji, a jak sama řekla: „Musíme si ten tanec udělat ještě zábavnější“. Mně osobně přišel zábavný až dost, nohy se mi pletly a zjistila jsem, že mám najednou problém s koordinací pohybů. Instruktorka mě však ubezpečila, že je to vše o cviku a taneční průpravě a po čtvrté lekci bych už měla všechny prvky zvládat. Ke konci hodiny jsem byla naprosto zpocená, ale odcházela jsem s dobrou náladou a nabitá pozitivní energii. A jak mi při odchodu jedna z ostřílených Zumba nadšenkyň řekla, měla jsem štěstí na jednu z nejlepších instruktorek, co v tanečním studiu mají.

Zumbu doporučuji všem ženám, které se chtějí vyblbnout, naučit se tancovat, zvednout si sebevědomí, ještě přitom spálit nějakou tu kalorii a protáhnout svaly. Do tance jsou totiž nenásilně zařazeny i posilovací prvky na stehna, hýždě a ruce, takže si v podstatě zacvičíte, aniž byste si toho všimla….

Jak vypadá zumba v praxi se můžete podívat na videu

Autor: Kristýna Vobecká

fds

26.6.2012

ddsfkj dflsdf dkl fdks fsd

dfsdf fdks fkjdf jdf skfjd

reagovat