RECENZE: Golf & Country Club Hodkovičky

Golfový areál v Hodkovičkách, což je část čtvrtého pražského obvodu, roste od roku 1996. V roce 2005 bylo nakonec dobudováno kompletní devíti jamkové hřiště, které přesto, že je na malém prostoru, nabízí dobrou hru. Hřiště na levém břehu Vltavy hned za mostem, spojujícím oba břehy řeky, má mnoho let výborný driving range, a několik cvičných jamkovišť, kde lze procvičovat putting a chipping. Z několika jamek, které obcházely cvičnou louku, je dobudováním dnes kompletní hřiště.

Profil Golf & Country Club Hodkovičky zde

Hřiště

Devíti jamkový course je středně dlouhý, a přestože je vybudován na rovině, díky modelaci a rozmístění drah skýtá možnost dobré hry. Dokonce jsou zde na každé jamce čtyři odpaliště, tudíž zde mohou hrát golfisté různých herních kvalit. Ze žlutých odpališť je nejkratší jamka č. 2 se 111 metry, pro dámy je vzdálenost na střed jamkoviště 93 metrů. 

Nejdelší pro tato odpaliště je jamka č. 3 se 486, resp. 441 metrem. Je to druhá nejtěžší jamka, nejobtížnější je pak vyhodnocena jamka, zhruba o třicet metrů kratší, s pořadovým číslem 8. Hřiště má vyrovnaný rating, takže ani nepřidává, ani neubírá hráčům rány. Zajímavá je druhá jamka, kde napravo od jamkoviště je jezírko, vodní překážky straší hráče i na jamkách 3 a 7.

V areálu se poté, co byl zatopen povodní v roce 2002, připravuje výstavba nové klubovny, která by měla nahradit dnešní, kde se lze v současnosti občerstvit. Vzhledem k tomu, kolik má Praha obyvatel a zájemců o golf je škoda, že Hodkovičky neoplývají větším prostorem, který by dovolil vybudovat kompletní osmnáctku. Zdejší hřiště využívají hráči G&CC Prague.

Další golfové možnosti v resortu:

Indoor Praha - Hodkovičky (indoor)
Praha - Hodkovičky (driving range outdoor)

Otevírací doba:

Pondělí8:00 - 20:00
Úterý8:00 - 20:00
Středa8:00 - 20:00
Čtvrtek8:00 - 20:00
Pátek8:00 - 20:00
Sobota8:00 - 20:00
Neděle8:00 - 20:00

Profil Golf & Country Club Hodkovičky zde

Recenze byla vytvořena ve spolupráci s golfovým serverem GolfCzech.cz

Do diskuze zatím nebyl žádný komentář vložen.