ROZHOVOR: Tomáš Komínek - trenér golfu

„Každý trenér musí najít s klientem systém společné komunikace a ne jenom chybu v jeho golfovém švihu.“

Přinášíme vám krátký rozhovor s jedním z našich trenérů golfu Tomášem Komínkem.

Tomášovi je 39 let, je profesionálním trenérem golfu a členem PGA.  Jeho služeb můžete využít na Drivingu v Průhonicích a jednou týdně také v Teplicích na hřišti Barbora. Mezi jeho koníčky včetně golfu patří cestování a hlavně rodina.

Jak dlouho se golfu věnujete? Proč vás tento sport baví a co vám dává?

Golfu se věnuji od roku 1995. Nejvíce mě na něm baví to, že můžete jít klidně dvakrát po sobě na stejné hřiště a pokaždé se vám bude zdát jiné. A hlavně i hra na něm bude pokaždé jiná. Golf mě naučil pokory, protože pokaždé když si myslím, že už se mi daří a je to ono, tak přijdou dny, kdy jsem úplně mimo a musím začínat znova.

Jak dlouho profesionálně trénujete?

Trénuji už 3 roky jako profesionál a předtím jsem 2 roky jako cvičitel trénoval mládež.

Jaký máte hendikep?

Jako profesionál nemám žádné HCP, před vstupem mezi profesionální hráče jsem měl HCP 1,8.

Kde nejradši trénujete?

Nemám jedno nejoblíbenější hřiště, ale když vyberu hřiště, na které si půjdu zahrát velmi rád, tak to jsou: Konopiště, Ypsilon, Beroun, Albatros, Cihelny a Barbora u Teplic.

Co byste poradil golfovým začátečníkům?

Golf je jedním z nejtěžších sportovních pohybů a proto by si měl každý nový hráč pro snadnější začátek nechat poradit od profesionála.

Jak působí na golf krize, ubylo hráčů nebo naopak? Jaký typ lidí nejčastěji trénujete?

Myslím si, že krize zatím nijak golf u nás nepoznamenala.  Konečně si myslím, že se golf stává normálním sportem, jak je to všude ve světě a proto nedokážu přesně popsat, jaké lidi nejčastěji trénuji. Jedná se o směs snad všech společenských skupin, ale převážně jde o úspěšné a aktivní lidi.

Jakými vlastnostmi by měl oplývat profesionální golfista?

Profesionální golfista, v případě že se věnuje trénování a ne jenom hraní, by měl být  hlavně dobrý  pedagog. Jeho herní kvalita je vlastně zaručená přijetím do PGA . Také by se měl sám v golfu stále vzdělávat a nespoléhat jenom na to, co se do té doby naučil. Musí počítat s tím, že každý klient, který si ho vybere,  od něj chce maximum a nespokojí se s poloviční prací. Každý trenér musí najít s klientem systém společné komunikace a ne jenom chybu v jeho golfovém švihu.

Profil Tomáše Komínka si můžete prohlédnout zde

Autor: Kristýna Vobecká

Do diskuze zatím nebyl žádný komentář vložen.