Magazín

Eliška Vernerová

ROZHOVOR: instruktorka jezdectví Eliška Vernerová

Vztah mezi koněm a jezdcem nám v následujícím rozhovoru přiblížila dvaadvacetiletá instruktorka jezdectví Eliška Vernerová. Eliška trénuje převážně malé děti a jinak se také věnuje výcviku psů na agility a bezproblémovému vycházení s lidmi. A pokud zrovna nejezdí na koni, soustředí se na svá vysokoškolská studia.

Dvůr Krutěnice

Jezdecké školy v ČR

Nejlepší pohled na svět je prý z koňského hřbetu...

jezdecka_staj_legacy_bursice

Osedlejte si svého koně

Jezdecká výbava je, co se týče finanční stránky poněkud náročnější, protože musíte vybavit nejen sebe, ale i koně. Počítejte tedy s většími náklady, ale samozřejmě nemusíte kupovat všechno a hned, a to zejména pokud nemáte vlastního koně a hodláte jezdit pouze na zapůjčeném koni ve veřejné jízdárně.

Miroslav Uskoba - Zvole

Jezdectví

V každém holčičím pokojíčku najdete aspoň jeden plakát koně s rozevlátou hřívou a která z vás, teď mluvím k ženám, nechtěla mít v dětství na balkoně ustájeného koně? Pojďme si tedy říct něco o jezdectví jako sportu:

Užijte si tenisové léto

Baví Vás tenis nebo ho chcete teprve vyzkoušet? Hráli jste kdysi závodně a teď se chcete vrátit do dřívější formy? Nemáte v létě s kým hrát? Amatérští tenisté i tenistky mohou najít spoluhráče ve Vysokoškolské amatérské lize.

Bohemia Tennis Academy

Tenisové školy v ČR

Naučte se správné podání, technicky precizní backhand či forhand, krátké míče a další tenisové umění. To vše vás naučí v tenisových školách nebo soukromý trenéři tenisu z naší databáze.

ROZHOVOR: tenisový trenér Jiří Dřížďal

Představujeme vám tenisového trenéra Jiřího Drížďalu. Jirkovi je třicet let a trénuje převážně v Praze a Berouně. Mimo tenisu ho zajimají i jiné sporty jako badminton, volejbal, inline a lyžování. Ve volném čase nejraději chodí na výlety do hor a poslouchá rock. Právě díky své vášni pro tenis nedokončil studium učitelství specializace historie-zeměpis na Pedagogické fakultě.

Vibrastop na tenisové rakety Babolat 119,- Kč Sportobchod.cz

Kde hrát a s čím hrát

Tenisový kurt má obdélníkový tvar a rovný povrch. Běžná délka kurtu je 23,77 metrů a šířka 8,23 metrů, uprostřed je rozdělen sítí ve výšce 0,914 m (měřeno uprostřed), na okraji kurtu má síť výšku 1,07 m. Při čtyřhře je pro hru využíváno postranní rozšíření kurtu. Povrchy kurtu jsou různé, každý povrch umožňuje jinou rychlost a výšku odrazu míče. Nejběžnější povrchy jsou červená antuka, beton nebo potažený asfalt a tráva.

Fištrón - maskot Mujinstruktor.cz

Tenis - propadněte bílému sportu!

Tenis je míčová hra pro dva nebo čtyři hráče. Původně šlo o venkovní sport, ale v dnešní době je obvyklé hrát přes zimu ve vytopených halách. Hráči tenisu mohou být jakéhokoliv věku, výšky, váhy či pohlaví. Avšak na profesionální úrovni hrají muži a ženy zvlášť. Hra pro dva hráče je dvouhra a pro čtyři čtyřhra, existuje také výjimka v podobě smíšené čtyřhry, kdy proti sobě v každé dvojici nastupuje jeden muž a žena. Hlavním úkolem hráčů je, co nejlépe vrátit míč pomocí tenisové rakety přes síť na soupeřovu stranu kurtu, tak aby protihráč míč nezahrál nebo mu jeho odehrání dělalo potíže. Tenis se hraje se střední intenzitou a zápas může trvat desítky minut, ale také několik hodin.

Beach volleybalové školy

Naučte se beach volleyball pod vedením těch nejzkušenějších. Beach kluby nabízejí individuální výuku s trenérem, hromadné tréninky nebo beach campy jak v ČR tak v zahraničí.

3958

ROZHOVOR: trenér beach volleyballu Jirka Polanský

Osmadvacetiletý instruktor beach volejbalu působil v české volejbalové reprezentaci a trénování se věnuje již od 19 let. Jiří studoval dva roky na FTVS a mezi jeho koníčky kromě sportu patří stavebnictví, architektura, design, film a móda. Přestože musel svoji úspěšnou kariéru volejbalisty kvůli zranění přerušit, na volejbal nezanevřel a tento sport je stále jeho velkou vášní, kterou by chtěl předávat dál i svým klientům.

Gala Smash Plus BP 5013 S 730,- Kč Sportex.cz

Výbava na beach volleyball

Plážový volejbal se řadí mezi sporty, do kterých nemusíte skoro nic investovat. Výbava na beach volejbal je v podstatě velmi nenáročná, takže tento článek bude poněkud kratší☺