Magazín

Správná technika carvingu aneb carving trenažér

Asi je trošku podivné pochodovat centrem Prahy s lyžáky přes rameno, když si o sněhu můžeme zatím nechat jenom zdát. Nicméně i tohle se vám může stát, pokud jako já půjdete zkusit na Štěpánskou tzv. carvingový trenažér.

CK Capro

Daruj a bude Ti darováno!

Rok se s rokem sešel a na dveře ťuky ťuk Vánoce. Než si pomyslný klid, mír a pohodu budeme moci vychutnat, nemine nás standardní předvánoční shon. Nákup dárků, úklid a pečení cukroví.

Kam za snowkitingem

Máme pro vás dobrou zprávu, snowkiting můžete provozovat skoro kdekoliv, přesto vám prozradíme nejoblíbenější místa.

Vybavení

Kromě příznivého větru a prašanu budete ke snowkitingu potřebovat aspoň základní vybavení.

Snowkitingové kurzy

Snowkiting vás jistě zaujal, takže si povíme, jak a kde se tomuto sportu můžete věnovat.

Snowkiting aneb jak zkrotit draka

Ve třetím díle našeho seriálu se budeme vzhledem ke klesajícím teplotám, věnovat zimnímu outdoorovému sportu.

Bonus pro vás, milí instruktoři!

Instruktorský job skrývá řadu tajných benefitů – nejenže patříte do teamu fitness centra, kde znáte všechny členy, majitele, recepční, osobní trenéry i úklidovou company. Místo, kde máte i svoji vlastní skříňku, je základnou, „druhým domovem“. Nejen renomované, ale i řada menších center má domluvenou řadu partnerů; jedním z hlavních bývá spřátelená cestovní kancelář pořádající víkendové/týdenní/tuzemské/zahraniční pobyty, kam se Vy – jako elitní lektoři – máte šanci dostat.

Chystáš se na instruktorský konkurz aneb Jak obstát u pohovoru?

V den, kdy vám přijde na mysl – komerční lekce již pro mě nemají ten správný nádech; to, co předvádí kdysi oblíbený lektor na podiu, připomíná cirkus. Nezbývá, než se do toho pořádně „obout“ a ukázat světu, co ve vás dřímá. Přes veškeré vize mějte na paměti – teorie, krokové variace a včasný cueing lze naučit. Alfou a omegou je fakt – dokážu se postavit před dav toužící po novinkách, precizní metodice, dynamické hudbě a řadě dalších „,maličkostí“ typu showmanship? Nebudu mít trému, zvládnu včas ukázat nový prvek či krokovou variaci, uslyším a spočítám hudbu? To vše a mnohem více otázek je nutné zvážit ještě před finálním rozhodnutím stát se/nestát se novou Olinkou Šípkovou, Michalem Šubrem nebo Lukášem Kolkem. Věřím, že i přes všechny nástrahy se rozhodnete pro absolvování akreditovaného kurzu a posílíte naše instruktorské řady.

Chraňte svoje zdraví

Chtěl bych Vás seznámit s pár maličkostmi, které se mi při jízdě na cyclingových kolech zdají důležité.

Poznej svého instruktora

Již několik let se jak v Plzni, tak v celé ČR v různých sportovních centrech, jezdí na stacionárních kolech různých značek. Jsou centra, či sportovní a pohybová studia, kde se cítí člověk velmi dobře. Po stráveném čase v těchto centrech odchází příjemně unaven a psychicky uvolněn. Odchází s myšlenkou, že udělal něco pro své zdraví. Je však pravdou, že jsou centra a sportovní střediska, která z laického pohledu nesplňují některá hygienická pravidla a někteří instruktoři zapomněli, že nejezdí pro sebe a pro peníze, ale že jsou na hodině pro lidi.

Jak vybrat vhodné centrum

Poradíme vám, jak vybrat kvalitní fitness centrum poskytující lekce SC a nenechat se přitom napálit.

Začínáme se Schwinn Cycling

Výběr centra a instruktora máte za sebou, teď se zaměříme na vaší první lekci. Doporučíme vám, co si vzít poprvé sebou a jak správně trénovat, abyste si zbytečně neničili zdraví a dosáhli brzy kýžených výsledků.